Telefon: 506-267-607 - ul. Przeskok 2, 509-107-705 - ul. Kleszczowa 18     E-mail: salon@good-look.com.pl

Soczewki kontaktowe

Odpowiedź uniwersalna nie istnieje. Zależy od potrzeb i stylu życia osoby wymagającej korekcji wzroku. Poniższe porównanie może jednak nakierować na właściwy kierunek wyboru.

SOCZEWKI KONTAKTOWE – wymagają większego zdyscyplinowania. Ważnym warunkiem komfortowego i bezpiecznego użytkowania soczewek jest przeprowadzenie badania nakierowanego na tę formę korekcji. Często popełnianym błędem – na ogół przez źle pojmowaną oszczędność – jest kupowanie soczewek kontaktowych o mocach takich samych, jak w noszonych dotychczas okularach, z pominięciem wizyty u specjalisty. I nie chodzi tu tylko o to, że moce te mogą się różnić. Kupując soczewki „na ślepo” nie znamy rozmiaru, więc może okazać się że zakup jest nietrafiony. Przede wszystkim jednak nie wiemy, czy nie ma zdrowotnych przeciwwskazań do noszenia soczewek.

Soczewki kontaktowe są bardziej wymagające w kwestiach higienicznych niż okulary. Zabrudzona soczewka okularowa ma złą przejrzystość i męczy wzrok, natomiast zabrudzona soczewka kontaktowa może wywołać poważne powikłania jak np. zapalenie spojówki czy rogówki.

Podstawa to regularna wymiana i pielęgnacja soczewek oraz badania kontrolne.

„PALEC W OKO” - nauka zakładania i zdejmowania soczewek niejednokrotnie zniechęca do tej formy korekcji. Manipulowanie soczewkami wymaga wprawy, ale też jest łatwiejsze, niż wydaje się początkującemu użytkownikowi.

WYGODA I BRAK OGRANICZEŃ – to silny argument na korzyść soczewek. Zakładając soczewki na oko zapominamy o ich istnieniu, czego nie da się powiedzieć o okularach. Odpada problem zaparowania, zamoczenia przez deszcz, a co najważniejsze pole widzenia nie jest ograniczone. Docenią to zwłaszcza kierowcy i osoby aktywnie spędzające czas. Ostry obraz będzie wszędzie tam, gdzie skierujemy wzrok. Zakresu widzenia nie ogranicza tu powierzchnia soczewki ani ramka, zwłaszcza zauszniki, które bywają uciążliwe podczas spoglądania w lusterka samochodu. Są dobrym wyjściem dla osób zakładających kask. Niestabilność opraw podczas uprawiania sportu, możliwość upadku i uszkodzenia dają przewagę soczewkom kontaktowym.

WYGLĄD – dobrze dobrane oprawy okularowe mogą podkreślić urodę. Jednak są osoby, które po prostu nie czują się dobrze w okularach, bądź nie znalazły jeszcze odpowiedniego dla siebie kształtu ramek. Soczewki kontaktowe stanowią wtedy dobre rozwiązanie. W kwestii wizerunku, ale też komfortu, sprawdzają się u osób wymagających bardzo dużych mocy korekcyjnych. Praktycznie niewidoczne soczewki kontaktowe sprawdzą się lepiej niż grube i ciężkie soczewki okularowe.

Soczewki kontaktowe z filtrami UV plus okulary przeciwsłoneczne to świetny zestaw chroniący oko przed szkodliwym promieniowaniem.